Лекція 3 Історія косметики і парфумерії

ГоловнаМайстриОлександра СторчайЦикл лекцій

Лекція 3. Історія косметики і парфумерії.
Колір: білий, червоний.
Орнамент: рослинний, "брокар".
Факт: В стародавньому світі поняття “парфумерія” було так тісно переплетене з поняттям “ароматерапія”, що розрізнити їх було неможливо. Протягом століть це вишукане мистецтво зазнавало як розквіту, так і забуття, і до епохи бароко включно частіше не доповнювало гігієну, а заміняло її. Допоки у ХVІІІ ст. на світ не з’являються парфумерні генії Жан-Луї Фаржон, П’єр-Франсуа Любен, Жан-Франсуа Убіган, а в ХІХ ст. у Франції розквітає еліта парфумерного мистецтва, що робить парфуми чи не найголовнішим і найбажанішим модним аксесуаром.

Словник:
Інро – популярна в Японії інкрустована перламутром невеличка скринька, що кріпилася шнурком до пояса, заміняючи кишені; часто наповнювалась різними пахощами, відіграючи роль парфумів.
Кіфі – перші відомі парфуми; ця складна ароматична композиція вживалась у Стародавньому Єгипті для обрядових цілей; точна рецептура і спосіб приготування кіфі відтворені компанією L’Oreal.
Toilette – у ХVІІІ ст. так називали серветку, яку змочували парфумованою водою, а потім протирали нею обличчя, шию та декольте, така процедура заміняла вмивання.

Лектор: Олександра Сторчай, старший науковий співробітник НЦНК Музей Івана Гончара
Текст: Музей Івана Гончара.

- Відео лекції на Youtube.